Jsme moderní a přátelská nemocnice, přes 150 let se staráme o Vaše zdraví.

Pardubická krajská nemocnice, a.s. náleží k největším zdravotnickým zařízením Pardubického kraje. Na 5 klinikách, resp. 39 odděleních je ročně na 932 lůžkách hospitalizováno okolo 32.500 nemocných a provedeno okolo 385.000 ambulantních ošetření.

více informací

RSS novinky

Poslední aktuality

Radioporadna o osteoporóze a činnosti Osteocentra | 27.11.2014
Osteoporóza byla tématem pořadu Radioporadna v Českém rozhlasu Pardubice. O tomto onemocnění i činnosti Osteologického centra Pardubické krajské nemocnice, a.s. hovořil jeho vedoucí lékař MUDr. Viktor Hundža. 

Děti v nemocnici dostaly dárky od tanečníků z Pardubické Ryengle | 26.11.2014
Podobně jako vloni se účastníci největší středoevropské soutěžní přehlídky country tanců Pardubická Ryengle rozhodli potěšit děti, které se léčí v Pardubické krajské nemocnici, a.s. A dnes jim přivezli řadu dárků, jež jim zpříjemní hospitalizaci. 

V boji proti dekubitům je klíčová prevence, říká primář Bureš | 24.11.2014
Stačí jen pár hodin a léčba nemocného se může nejen výrazně prodloužit, ale rovněž se zvýší i riziko úmrtí. Na vině jsou dekubity neboli proleženiny, s nimiž bojují zdravotníci po celém světě. Na tento problém upozorňuje Světový den STOP dekubitům. 

Fúze krajských nemocnic pokračuje podle plánu | 20.11.2014
Fúze nemocnic akutní lůžkové péče Pardubického kraje se uskutečňuje podle plánu. Rada Pardubického kraje vzala na vědomí informaci o průběhu fúze a předloží ji k projednání na nejbližším zasedání Zastupitelstva Pardubického kraje 11. 12. 2014. 

Lékaři Pardubické krajské nemocnice v Českém rozhlasu | 18.11.2014
Tři současní nebo bývalí primáři Pardubické krajské nemocnice, a.s. v průběhu několika dnů usedli k mikrofonu ve studiu Českého rozhlasu Pardubice. Nejen o činnosti svých oddělení postupně hovořili MUDr. Kubeš, MUDr. Bureš a MUDr. Mgr. Zálabská. 

archiv aktualit

Newsletter

Chcete mít čerstvé informace o dění v nemocnici z první ruky? Přihlašte se k odběru novinek a tiskových zpráv do vaší e-mailové schránky.

Informace pro rodičky
Kliniky a oddělení