Média servis > Tiskové oddělení > 08.04.11 Světový den zdraví v Pardubické krajské nemocnici, a. s.

08.04.11 Světový den zdraví v Pardubické krajské nemocnici, a. s.

V rámci Světového dne zdraví, který se každoročně slaví 7. dubna, byla v prostorách nemocnice vytvořena na tento den poradenská místa pro veřejnost.
Organizaci zajišťovaly Bc. Jana Nedbalová a MUDr. Jana Daňková formou měření krevního tlaku a obsahu tělesného tuku včetně poradenství k dané problematice. Při zhodnocení celé akce upozornily na výsledky měření některých zúčastněných klientů, kteří ochotně o naměřených hodnotách diskutovali, ale již méně byli v budoucnu ochotni měnit svůj životní styl. Skutečnou motivací bohužel často bývají až vážnější zdravotní problémy, zatímco varovné signály z naměřených hodnot jsou ke změně životního stylu obvykle jen malou motivací. Tím však snaha zdůrazňovat význam prevence nepolevuje.
Návštěvníci si se zájmem odnášeli i připravené edukativní materiály s informacemi a doporučeními o správné výživě, metabolickém syndromu, očkování a doporučeních, jak přestat kouřit, nad kterými se mohou zamyslet i v pohodlí domova.

Mgr. Alice Štrajtová Štefková
vedoucí referátu pro komunikaci s veřejností

Přihlášení pro novináře

Registrace    Zapomenuté heslo