Média servis > Tiskové oddělení > 01.06.11 VI. Pardubické zdravotnické dny

01.06.11 VI. Pardubické zdravotnické dny

Ve dnech 27. a 28. května 2011 se uskutečnily již VI. Pardubické zdravotnické dny pořádané Pardubickou krajskou nemocnicí, a.s. a Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků (POUZP) ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Zaměření letošního mezinárodního kongresu bylo na potřeby handicapovaných spoluobčanů i díky spojení s národní abilympiádou. Odborný program probíhal formou přednášek a dále se uskutečnily odborné workshopy.
Akce probíhala v prostorách ČEZ Arény a AFI Palace Congress centra. Zúčastnily se jí i kolegyně ze Slovenské republiky. Jedním z nejvýznamnějších hostů byla PhDr. Mária Lévyová prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. POUZP se Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek úzce spolupracuje a na mezinárodním kongresu hlavní představitelky Bc. I. Kubátová, MSc. a PhDr. M. Lévyová podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci.
Předsedkyně organizačního výboru Bc. Iva Kubátová, MSc se k akci vyjádřila: „Jsme potěšeni skutečností, že se nám letos podařilo spojit program mezinárodního kongresu s 19. ročníkem Národní abilympiády. Prostřednictvím workshopů, prezentací a soutěžní přehlídky schopností a dovedností osob se zdravotním postižením v profesních i volnočasových aktivitách jsme mohli my, zdravotničtí pracovníci, snadněji pochopit potřeby zdravotně postižených spoluobčanů. Velkým obohacením našeho kongresu jistě byly „zážitkové semináře“, které nám poskytly vyzkoušení si pocitů a zážitků zdravotně postižených osob.“
Kongres byl podpořen vystavujícími firmami a prodejní výstavou chráněných dílen. Jako každým rokem také firma IREA, s.r.o. jako spolupořadatel módní přehlídky nabídl prodej svých výrobků.
Letošním abilympijským centrem byly Pardubice – v ČEZ Areně se uskutečnil už 19. ročník, který tradičně pořádá Česká abilympijská asociace. Letos vypsala celkem 39 disciplín řemeslného i volnočasového charakteru, nakonec se jich uskutečnilo 21 za účasti 119 soutěžících .
Abilympiáda nemá s olympiádou či paralympiádou – jak by se na první pohled mohlo zdát –  vůbec nic společného, nejde o sportovní, ale o pracovní dovednosti. O soutěžení v ní jde ale také a ti nejlepší získávají vždy zasloužené ocenění.
Národní abilympiáda už řadu let patří mezi významné události města, každoročně přebírají záštitu hejtman Pardubického kraje a primátor města Pardubice.

Mgr. Alice Štrajtová Štefková
vedoucí referátu pro komunikaci s veřejností

VI. Pardubické zdravotnické dny

Anketa spokojenosti mapa areálu nemocnice informace pro dárce krve