Média servis > Tiskové oddělení > 01.06.11 VI. Pardubické zdravotnické dny

01.06.11 VI. Pardubické zdravotnické dny

Ve dnech 27. a 28. května 2011 se uskutečnily již VI. Pardubické zdravotnické dny pořádané Pardubickou krajskou nemocnicí, a.s. a Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků (POUZP) ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Zaměření letošního mezinárodního kongresu bylo na potřeby handicapovaných spoluobčanů i díky spojení s národní abilympiádou. Odborný program probíhal formou přednášek a dále se uskutečnily odborné workshopy.
Akce probíhala v prostorách ČEZ Arény a AFI Palace Congress centra. Zúčastnily se jí i kolegyně ze Slovenské republiky. Jedním z nejvýznamnějších hostů byla PhDr. Mária Lévyová prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. POUZP se Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek úzce spolupracuje a na mezinárodním kongresu hlavní představitelky Bc. I. Kubátová, MSc. a PhDr. M. Lévyová podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci.
Předsedkyně organizačního výboru Bc. Iva Kubátová, MSc se k akci vyjádřila: „Jsme potěšeni skutečností, že se nám letos podařilo spojit program mezinárodního kongresu s 19. ročníkem Národní abilympiády. Prostřednictvím workshopů, prezentací a soutěžní přehlídky schopností a dovedností osob se zdravotním postižením v profesních i volnočasových aktivitách jsme mohli my, zdravotničtí pracovníci, snadněji pochopit potřeby zdravotně postižených spoluobčanů. Velkým obohacením našeho kongresu jistě byly „zážitkové semináře“, které nám poskytly vyzkoušení si pocitů a zážitků zdravotně postižených osob.“
Kongres byl podpořen vystavujícími firmami a prodejní výstavou chráněných dílen. Jako každým rokem také firma IREA, s.r.o. jako spolupořadatel módní přehlídky nabídl prodej svých výrobků.
Letošním abilympijským centrem byly Pardubice – v ČEZ Areně se uskutečnil už 19. ročník, který tradičně pořádá Česká abilympijská asociace. Letos vypsala celkem 39 disciplín řemeslného i volnočasového charakteru, nakonec se jich uskutečnilo 21 za účasti 119 soutěžících .
Abilympiáda nemá s olympiádou či paralympiádou – jak by se na první pohled mohlo zdát –  vůbec nic společného, nejde o sportovní, ale o pracovní dovednosti. O soutěžení v ní jde ale také a ti nejlepší získávají vždy zasloužené ocenění.
Národní abilympiáda už řadu let patří mezi významné události města, každoročně přebírají záštitu hejtman Pardubického kraje a primátor města Pardubice.

Mgr. Alice Štrajtová Štefková
vedoucí referátu pro komunikaci s veřejností

  Fotogalerie


  VI. Pardubické zdravotnické dny

  VI. Pardubické zdravotnické dny

  VI. Pardubické zdravotnické dny

  VI. Pardubické zdravotnické dny

  Anketa spokojenosti mapa areálu nemocnice informace pro dárce krve

  Přihlášení pro novináře

  Registrace    Zapomenuté heslo

  Informace pro rodičky
  Kliniky a oddělení