Média servis > Tiskové oddělení > 07.03.12 První dítě v babyboxu v Pardubické krajské nemocnici

07.03.12 První dítě v babyboxu v Pardubické krajské nemocnici

Vůbec poprvé za dobu jeho více než tříleté existence bylo umístěno dítě do babyboxu v Pardubické krajské nemocnici, a.s. V úterý 6. března v 19.27 hodin do něho byl uložen čerstvě narozený chlapec. Je v pořadí 68. dítětem v historii českých babyboxů, které v nich lékaři našli.
„Chlapec byl do babyboxu umístěn krátce po porodu. Byl přiměřeně oblečený a zabalený v peřince. Váží 3720 gramů a měří 52 centimetrů. Nyní zůstává na našem novorozeneckém oddělení. Klinicky na něm nebyly zjištěny žádné známky onemocnění,“ uvedl MUDr. Vladimír Němec, Ph.D., primář Dětského a novorozeneckého oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.
Chlapec je zatím pojmenován Nejmenovaný – Nejmenovaný.  „Pan Ludvík Hess by si přál pracovní jméno Miroslav,“ řekl primář Němec. „Včera bylo Miroslava a hlavně taky po jednom mně velice milém porodníkovi a gynekologovi MUDr. Mirkovi Novákovi,“ uvedl na webových stránkách www.babybox.cz Ludvík Hess, předseda správní rady Nadačního fondu pro odložené děti Statim a předseda představenstva občanského sdružení Babybox pro odložené děti — Statim.
Babybox v Pardubické krajské nemocnici, a.s., byl slavnostně uveden do provozu 29. července 2008. V tu dobu byl v pořadí jedenáctým babyboxem v České republice.
Vůbec první byl otevřen 1. června 2005 v pražském GynCentru Hloubětín. V ČR je v současnosti 48 babyboxů, další bude v tomto týdnu zprovozněn v Českém Krumlově. Za dobu jejich existence v nich bylo nalezeno 68 dětí (27 chlapců a 41 dívek).

Mgr. Dušan Korel
tiskový mluvčí a vedoucí referátu pro komunikaci s veřejností

Babybox v Pardubické krajské nemocnici, a.s.

Anketa spokojenosti mapa areálu nemocnice informace pro dárce krve

Přihlášení pro novináře

Registrace    Zapomenuté heslo